Mrcha nevěrná

Když jsem byla malá, říkala jsem si, že pokud se mají dva doopravdy rádi, tak si nikdy nemůžou být nevěrní. Stejně tak jsem si říkala, že až vyrostu, budu mít prsa velký jako moje kamarádka Marťa Kalousová.A že budu mít nohy každý den oholené dohladka, obočí precizně vytrhané a až jednou budu bydlet sama, tak budu mít vždy uklizeno. Taky jsem nikdy nechtěla brečet na veřejnosti. Představovala jsem si, že po maturitě z angličtiny budu mluvit plynule anglicky a že až odjedu do Prahy, najdu si nejkrásnějšího kluka ze všech a holky puknou závistí.
Člověk míní, život mění.
Naučila jsem se, že když má někdo prsa po tátovi, tak holt nevyrostou nikdy. Také že jsem dost líná na to, abych si každý den holila nohy, trhala obočí, natož uklízela. Kdybych na veřejnosti pouze brečela, bylo by to ještě dobrý. Anglicky se čuměním na seriály s dabingem nikdy nenaučím a iluze o nejkrásnějším klukovi na světe jsem ztratila po tom, co mi nevyrostla ta prsa.
Nejbolestnějším zjištěním ale bylo to o tý nevěře. Ta mrcha tu byla, je a bude a my se s ní musíme nučit žít, chápat jí, odpouštět jí.. A když už ne odpouštět, tak se aspoň kvůli ní netrápit, protože si to nezaslouží. Každá nevěra má tři strany, tři úhly pohledu, tři důvody, tři pravdy, tři výmluvy, tři bolesti.
Já osobně nevěrná nikdy nebyla, protože s tím klukem, co jsem s ním chodila, jsme líbání jako nevěru nepočítali. Ale od tý doby už líbání jako nevěru normálně počítám. Nevěrná být ani nechci, protože jsem holka upřímná a když mi to s někým nefunguje, tak se s ním radši rozejdu, než abych se nechala od někoho utěšovat.
Žárlivá jsem, to jo. A hodně. Ale věřím, že se to časem změní, protože jsem se taky naučila, že žárlivost je největší zabiják fungujícího vztahu...
 Daleko složitější otázka je to ještě z pohledu té třetí osoby. Protože buď je to prostě jenom vožralá mrcha, které to je všechno jedno a jde přes mrvoly, a nebo je to jen špatně zamilovaná mrcha, která si chce taky urvat nějaký to štěstíčko pro sebe.
Ženy se prej dělí na dva typy. Na manželky a na milenky. Po tom, co mi můj bývalý přítel řekl, že se mnou chodit jako nechce, ale že bych mu mohla dělat milenku, mi bylo to místo asi už předurčeno. Ale to jsem si jako malá holka taky úplně nepředstavovala...