#ellebeautylounge

Po všech těch radostech a strastech, které státnice provázely, jsem prvního července všechno hodila za hlavu a vyrazila na filmový festival do Varů. Pracovně, jak jinak. I když tahle práce je spíš odměna. Jak by řekla šéfredaktorka nejčtenějšího módního časopisu, je to práce, pro kterou by dalších tisíc holek zabíjelo. Nevím, jestli zabíjelo, ale určitě by pár vyškrábaných očí a několik trsů vytržených vlasů padlo za vlast. Naštěstí jsem se prát nemusela, maximálně s kufrem, do kterého jsem svou celou letní garderóbu (škoda, že celý festival pršelo a byla zima) a šestery boty jen těžko vměstanala.
Mým úkolem bylo tvořit web, který čtenářům ukáže atmosféru ze zákulisí filmového festivalu. Z míst, kde se hvězdy líčí na červený koberec, oblékají luxusní róby a klábosí o filmech. Super!
Celebrity, večírky, krásné šaty, šampaňské, artové filmy, kocovina, arogance, závist, snobství, soutěživost, přátelství, úspěch, dokonalost - to všechno jsou Karlovy Vary. Je to jiný svět. Ne pro každého. Ne pro holku z vesnice, která nakupuje v sekáčích, někdy jí čínský polívky a používá levnou řasenku. Co si budeme povídat, mezi tím vším jsem neznamenala vůbec nic. Mezi lidmi, kteří soutěží o to, kdo má víc followerů na instagramu, se svojí slabou stovkou jen těžko zapadnu. Mezi lidmi, kteří večeří humry a snídají kaviár, já se svým Rio Mare jen po výplatě a za odměnu, budu stěží dělat machra. Mezi lidmi, kteří dávají za návštěvu kadeřníka tisíce, se svým domácím růžovým ombré za hvězdu spíš nebudu.
Ani jako online redaktorka ELLE Beauty Lounge, protože moje práce stejně tolik vidět není. Děkuje se vizážistkám za dokonalý make-up, vždy se ocení práce kadeřnic, které musí x hodin stát na nohách a vytvářet jeden drdol za druhým a celou nádheru završí fotka na balkóně, kterou cvakne talentovaná fotografka. Ale žádná celebrita za vámi nepřijde, že děkuje za tu nahranou galerii na webu s popiskem, kde jste perfektně zůdraznila, že má na sobě klobouk značky Tonak. Takže prostě jak myška sedíte v rohu, abyste se nikomu nepletla, koukáte, co se kde děje, chytáte wifi a píšete články o výborné kávě Nespresso.
Je to opravdu práce, pro kterou by dalších tisíc žen zabíjelo? Kurva je! Když zahodíte vlastní ego a smíříte se s tím, že váš blog, který sleduje dvě stě lidí, je v tomhle světě jen pytel výkalů (jo, to hodně bolelo), a nikdo tam na vás nečeká s otevřenou náručí,  že za všechno musíte bojovat, psát zadarmo a nikdo vám nezaručí, že se vám to někdy nějak vrátí... když si všechno tohle uvědomíte, objevíte se uprostřed světa, kam se opravdu dostane jen elita a jste fakt šťastná a neuvěřitelně pyšná na svoji práci. A někdy se i nechtěně objevíte na instagramu Leoše Mareše. Ano, už mi to video neposílejte, vím o tom.  Děkuji Andree, Martinovi, Ivonce, Lucii, Radce, Mirce, Adri... Fakt jo.