Den dětí

    Když mi bylo 13, byla jsem na návštěvě u známého (trochu se zdráhám označovat ho za kamaráda), kterého jsem tajně milovala. Jeho rodiče nebyli doma, tak si pozval svého spolužáka a měli jsme společně koukat na filmy, dokud si pro mě nepřijedou máma s tátou. Nevinná zábava, při které jsem doufala v nějaké sblížení, v ideální případě pusu. Byli jsme děti. Ani to netrvalo dlouho a jeden mi držel ruce a druhý mě zaklekl a volnou rukou se snažil dostat pod džíny. 

    Chvíli trvá, než si mladá zabouchlá holka uvědomí, že teď je ta správná chvíle říct NE, jdi do prdele! Takže to nejdřív zkouší chápat jako jen takovou hru, i když jí je to nepříjemné, směje se a doufá, že to celé nezajde moc daleko. Když je ale narušen její osobní prostor, a co víc ty úchopy ji bolí, konečně se začně jakože ze srandy bránit: Ne, kluci, fakt toho nechte. Já nechci. Prosím, pusťte mě. Ha. Ha. Ha. A když se jí někdo začne dotýkat, i kdyby jen přes džíny, ale drsně a bolestivě, vyhrknou jí slzy a už si jenom přeje, ať to rychle skončí.
 
    Doteď si pamatuju, jak jsem pohledem přejížděla z jednoho na druhého a snažila jsem se v jejich očích najít to uvědomění si, že je to možná už trochu moc. Nakonec přišlo. Spolužák mi pustil ruce a já zprudka vystřelila na nohy. 

    "Musím jít. Rodiče už na mě čekaj."

    "Počkej, vždyť to byla jen prdel. A říkalas, že přijedou až v devět."

    "Ne, fakt musím. Čau."

    To, že jsem dvě hodiny čekala v zimě před jejich domem, až si pro mě rodiče přijedou, je nepodstatné. To, co mě samotnou zaráží, je, že jsem to doteď nikdy nikomu nevyprávěla. Rodičům, kamarádkám, sestrám, ani svým bývalým partnerům. Asi mi to nepřipadalo důležité. Před rodiči jsem se styděla, kamarádi měli svých problémů dost, sestry by se mi vysmály, partneři by si ťukali na čelo, že jsem hysterická. Ale asi to důležité je, protože pokaždé, když na mě někdo na ulici hvízdne, nebo mě někdo plácne po zadku, napíše nevyžádanou erotickou zprávu, vzpomenu si na tenhle moment. 
 
    Ne, protože byl jediný, ale protože byl první.